Labradors Forums banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
Joined
·
4 Posts
Discussion Starter · #1 ·

:D
Results below. Blowing our own trumpet both our Rosie & Tink won their classes and Tink was also awarded the Res CC.

And the Mills won Puppy Group 2

Dogs-Judge: Mr B Parrott
Bitches-Judge: Mr A Porter


BEST OF BREED : 2227 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Sh Ch Naiken Quincy JW
Dog CC : 2227 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Sh Ch Naiken Quincy JW
Res Dog CC : 2168 BRADDON Mr D L & Mrs F E M Trendlewood Moondance JW
Bitch CC : 2231 JAMES Miss T Ranzham Miss Starlight At Blackmine Jw
Res Bitch CC : 2305 STREATFIELD Mr N F & Mrs P Badajos Summer Moon
Best Puppy : 2263 MILLS Mr C J & Mrs C E Lembas Mamma Mia
Best Veteran :
Best Breeder :

Class 460 MPD (5 Entries) Abs: 2
1st: 2184 COODE Mr D Warringah's Gundaroo
2nd: 2268 MOODY Miss J Trendlewood Finn The Eskimo TAF
3rd: 2155 BARRETT Mr & Mrs K Poolebar Super Trouper
Res:
VHC:

Class 461 PD (9 Entries) Abs: 2
1st: 2261 MILLS Mr C J & Mrs C E Lembas Super Trouper
2nd: 2266 MINCHELLA Mrs L Abbeystead Nimrod
3rd: 2177 COLE Mrs J Llanmurfin Jessie James of Stajantor
Res: 2230 HOPGOOD Mrs S C Keene's Born A Star at Brightwalton
VHC: 2163 BIDDLECOMBE Mrs J Lilygrace Jetfire at Lukyma

Class 462 JD (8 Entries) Abs: 2
1st: 2307 VAN ELEWOUD Mrs C M Naiken Xplorer
2nd: 2300 STAFFORD JP Mr R Kimvalley Star Gazer At Farnfield
3rd: 2320 WILMSHURST Mr D O Mandamay Carlos
Res: 2165 BIDDLECOMBE Mrs J Tintagel Winds Yours Truly
VHC: 2163 BIDDLECOMBE Mrs J Lilygrace Jetfire at Lukyma

Class 463 YD (10 Entries) Abs: 4
1st: 2173 CARPANINI Mrs P Carpenny Made A Million
2nd: 2262 MILLS Mr C J & Mrs C E Sandylands Toy Boy At Lembas
3rd: 2308 VAN ELEWOUD Mrs C M Fairywood's Sirius
Res: 2143 AUTEY Mr F & Mrs J M Ryedown Mckinlay Tartan At Chadfrith
VHC: 2252 MARSKELL, Mrs S & MARKSKELL Mr B Berolee Starcraft JW

Class 464 MD (10 Entries) Abs: 1
1st: 2209 HALLUM Mrs A A Keene's Lord Chancellor
2nd: 2320 WILMSHURST Mr D O Mandamay Carlos
3rd: 2230 HOPGOOD Mrs S C Keene's Born A Star at Brightwalton
Res: 2292 RIPLEY Mrs P Oakglen Final Selection
VHC: 2314 WHITE Miss S Carpenny Muscovado With Arghishalee

Class 465 ND (7 Entries) Abs: 0
1st: 2209 HALLUM Mrs A A Keene's Lord Chancellor
2nd: 2320 WILMSHURST Mr D O Mandamay Carlos
3rd: 2230 HOPGOOD Mrs S C Keene's Born A Star at Brightwalton
Res: 2314 WHITE Miss S Carpenny Muscovado With Arghishalee
VHC: 2139 ANDREWS Mr B Black Cak Lad

Class 466 UGD (3 Entries) Abs: 1
1st: 2288 REES Mrs M Carpenny Miles Ahead With Eremos JW
2nd: 2139 ANDREWS Mr B Black Cak Lad
3rd:
Res:
VHC:

Class 467 GD (6 Entries) Abs: 1
1st: 2167 BRADDON Mr D L & Mrs F E M Trendlewood Only To Fly
2nd: 2138 ANDERSON Mr J & Mrs J Buckholt Vinca Via Jillywin
3rd: 2235 KING Mrs J Linthwaite Maximus
Res: 2278 PHILLIPS Mr R & Mrs B Keene's Sandpiper
VHC: 2180 COLLINS Mr & Mrs P Kaspair Rainy Day Blues JW

Class 468 PGD (16 Entries) Abs: 2
1st: 2185 COODE Mr D Warringah's Tennants Creek
2nd: 2239 LAVELLE Mr R J & Mrs A C Crosscroyde Coalition
3rd: 2307 VAN ELEWOUD Mrs C M Naiken Xplorer
Res: 2294 SAUNDERS Mr R & Mrs L Rossclyde Spitfire Ace
VHC: 2322 WOJCIK Mrs J C Courtrose Celtic Frost

Class 469 LD (14 Entries) Abs: 4
1st: 2168 BRADDON Mr D L & Mrs F E M Trendlewood Moondance JW
2nd: 2145 AUTEY Mr F & Mrs J M Ryedown Scottish Reel JW Sh.CM
3rd: 2178 COLE Mrs J Gallybob Quiz of Stajantor
Res: 2309 VAN ELEWOUD Mrs C M Fairywood's Aquarius
VHC: 2248 LEWIS Mrs S A Gamesmere Orlando Sh.CM

Class 470 OD (11 Entries) Abs: 2
1st: 2227 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Sh Ch Naiken Quincy JW
2nd: 2203 FORINGTON Mr & Mrs D Lightening Tango By Trentwith
3rd: 2217 HARVEY MAJOR, L & ALLEN, A Brockburrow Cassanova In Linjor JW Sh.CM
Res: 2158 BATTY Mrs O Steeleigh Truly Willing At Bradwill
VHC: 2309 VAN ELEWOUD Mrs C M Fairywood's Aquarius

Class 471 MPB (13 Entries) Abs: 2
1st: 2169 BRADDON Mr D L & Mrs F E M Trendlewood Cracklin Rosie
2nd: 2218 HARVEY-MAJOR Ms L Trendlewood Play Me Linjor
3rd: 2222 HOBAN Mr M & Mrs A Meadowleigh Morella
Res: 2228 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Naiken Yvoire
VHC: 2157 BARRETT Mr & Mrs K Poolebar Dancing Queen

Class 472 PB (14 Entries) Abs: 5
1st: 2263 MILLS Mr C J & Mrs C E Lembas Mamma Mia
2nd: 2295 SAUNDERS Mr R & Mrs L Rossclyde Hot Toddy
3rd: 2290 REYNOLDS Mr M & Mrs C Carromer's Shimmering Diva
Res: 2249 MANNING Mrs W Ormeland Summer Dream with Overmarsh
VHC: 2245 LESLEY Mr & Mrs S J Steeleigh Perfect Bloom

Class 473 JB (13 Entries) Abs: 4
1st: 2229 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Naiken Xclusive Dream
2nd: 2301 STAFFORD JP Mr R Kimvalley Star Attraction Of Farnfield
3rd: 2142 ARMITAGE Mrs L. M. Oakhouse Obelia To Drouhai
Res: 2232 JOHNSON Mrs J & Mr G Rocheby Silver Thimble
VHC: 2198 EVANS Mrs R Taleem Truly Scrumptious

Class 474 YB (17 Entries) Abs: 5
1st: 2231 JAMES Miss T Ranzham Miss Starlight At Blackmine Jw
2nd: 2161 BEAN Miss S Naiken Celtic Jeweler
3rd: 2174 CARPANINI Mrs P Carpenny Maid For Me
Res: 2199 FAULKNER Mr C & Mrs S J Lewisan Look At Me
VHC: 2164 BIDDLECOMBE Mrs J Lukyma's First Impression

Class 475 MB (15 Entries) Abs: 1
1st: 2229 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Naiken Xclusive Dream
2nd: 2247 LESLEY Mr & Mrs S J Steeleigh Hot To Handle
3rd: 2218 HARVEY-MAJOR Ms L Trendlewood Play Me Linjor
Res: 2290 REYNOLDS Mr M & Mrs C Carromer's Shimmering Diva
VHC: 2215 SMITH Mr R & Mrs J Keene's Party Manifesto with Felechay

Class 476 NB (15 Entries) Abs: 1
1st: 2229 HODGE, Mr & Mrs A R V & HODGE Miss R Naiken Xclusive Dream
2nd: 2232 JOHNSON Mrs J & Mr G Rocheby Silver Thimble
3rd: 2218 HARVEY-MAJOR Ms L Trendlewood Play Me Linjor
Res: 2244 LENNOX, Mr R & MORGAN Mr R Wilenmory On A Star
VHC: 2237 KING Mrs J Linthwaite Amphitrite

Class 477 UGB (6 Entries) Abs: 0
1st: 2161 BEAN Miss S Naiken Celtic Jeweler
2nd: 2280 PHILLIPS, Mr R B & McKENZIE Mrs I M Ryedown McKellar Tartan
3rd: 2250 MANNING Mrs W Overmarsh Third Avenue
Res: 2286 RAINES Miss D Bramblesend Hot Chocolate
VHC: 2190 CROWE Mr D R Elmsdyke Honeysuckle

Class 478 GB (11 Entries) Abs: 1
1st: 2211 HALLUM Mrs A A Keene's Hors-d'oeuvre
2nd: 2170 BRADDON Mr D L & Mrs F E M Trendlewood Lets Dance
3rd: 2220 HEPPER Mr D & Mrs M Mardas Magical Mystery Tour JW
Res: 2242 LAVELLE Mr R J & Mrs A C Crosscroyde Lady Katinka JW
VHC: 2281 PHILLIPS, Mr R B & McKENZIE Mrs I M Ryedown Maybe This Time

Class 479 PGB (12 Entries) Abs: 3
1st: 2304 STREATFIELD Mr N F & Mrs P Badajos Black Rose
2nd: 2212 HALLUM Mrs A A Keene's Skylark
3rd: 2264 MILLS, Mr C J & Mrs C E & RODD Mr T T & Mrs R Lembas Help Me Rhonda
Res: 2270 MORGAN Miss M J Malcvale Scarlet Ribbons At Tessholly
VHC: 2321 WILMSHURST Mr D O Mandamay Bluestocking JW

Class 480 LB (17 Entries) Abs: 4
1st: 2305 STREATFIELD Mr N F & Mrs P Badajos Summer Moon
2nd: 2221 HEPPER Mr D & Mrs M Mardas Vanity Fair JW
3rd: 2324 WOJCIK Mrs J C Courtrose Celtic Ebony
Res: 2171 BUTLER Mrs T Ycart Lakeside Linnet
VHC: 2291 REYNOLDS Mr M & Mrs C Carromer's Shakira JW

Class 481 OB (10 Entries) Abs: 3
1st: 2214 HALLUM Mrs A A Keene's Betty Boo JW
2nd: 2172 BUTLER Mrs T Ycart Klassic Kiwi
3rd:
Res:
VHC:
 

·
Registered
Joined
·
14,890 Posts
_Linda_ said:
Congratulations to Sue and Clover :D and anyone else on LF placed :D
Thanks Linda - although that is Moz not Clover :wink:

Well done to Jo qualifying her new baby on his very first time out :D
 

·
Premium Member
Joined
·
5,474 Posts
=D> Congratualtions Sue =D> and any other LF folks.
 

·
Registered
Joined
·
3,683 Posts
Well done Sue and Moz and the Lembas's.... Best puppy! Well done to all that got placed :D :D :D

Hayley x
 
1 - 7 of 7 Posts
Top